SPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA W KRAKOWIE

WETERYNARIA TO NASZA MISJA I PASJA NIEPRZERWANIE OD 2004 ROKU

WYWIAD ANESTEZJOLOGICZNY

Bezpieczeństwo pacjenta zawsze na pierwszym miejscu!

Każda narkoza dla zwierzęcia jest rzeczą poważną i każdą narkozę traktujemy z zachowaniem wszystkich procedur i standardów, aby ograniczyć do minimum jakiekolwiek ryzyko. Pierwszym etapem w planie badania klinicznego jest wywiad lekarski z właścicielem zwierzęcia.

Uzyskane informacje są bardzo pomocne i niezbędne. Przed samą narkozą bardzo często stres wpływa także na właściciela zwierzęcia. Podczas stresu bardzo często mogą umknąć z pamięci ważne informacje, nagle można o czymś zapomnieć.

Aby zapobiec takim sytuacją prosimy w domu na spokojnie i powoli wypełnić niniejszy druk. Bardzo prosimy o odpowiedzenie na nasze pytania zgodnie z prawdą. Podanie fałszywych informacji może skutkować nawet śmiercią zwierzęcia. Lepiej nic nie podać niż podać fałszywe informacje, zatajając np. leki uczulające.

Prosimy o pobranie wywiadu, wydrukowanie, odpowiedzenie na zawarte pytania i przyniesieniu go na zaplanowaną operację lub przesłanie mailem przed zabiegiem.

NASZ PIORYTET TO BEZPIECZEŃSTWO PACJENTA:

Przed każdą narkozą przeprowadzamy z właścicielem zwierzęcia dokładny wywiad anestezjologiczny. Przed każdą narkozą wykonujemy dokładne badanie kliniczne pacjenta. Przed każdą narkozą wykonujemy badanie krwi.

Wykonujemy badanie morfologiczne oraz biochemiczne krwi. Posiadamy na miejscu własne, nowoczesne laboratorium. Próbki krwi nie są wysyłane do innych laboratoriów, dzięki temu wynik badania jest uzyskany w krótkim czasie od pobrania krwi, co wpływa znacząco na wiarygodność wyniku.

W przypadku wskazań przed narkozą wykonujemy badanie echo serca. Przez cały czas zabiegu zwierzę jest pod kontrolą kardiomonitora, który monitoruje funkcje pacjenta. Podczas całego zabiegu obecny jest lekarza weterynarii anestezjolog. Każdy pacjent jest intubowany – zapewnia to bezpieczeństwo oddychania. Przed każdą narkozą właściciel zwierzęcia otrzymuje zalecenia odnośnie przygotowania zwierzęcia do operacji. Do każdej narkozy używamy tylko i wyłącznie sprawdzonych leków oraz schematów znieczuleń. Przestrzegamy rygorystycznie czystości chirurgicznej, stosując najwyższe procedury.

Po każdym zabiegu chirurgicznym zwierzę wybudza się pod kontrolą lekarza. Przed wydaniem właścicielowi przeprowadzane jest kolejne badanie kliniczne. Właściciel zawsze otrzymuje pisemną kartę informacyjną z przeprowadzonego zabiegu oraz bardzo dokładne zalecenia aby jak najlepiej zapewnił swojemu zwierzęciu opiekę w domu. W razie wątpliwości i pytań przez całą dobę numer telefonu lekarza weterynarii jest do Państwa dyspozycji . Wyjęcie szwów zawsze u nas jest gratis.

Większość zabiegów chirurgicznych wykonujemy jako zabiegi planowe, czyli przed zabiegiem przeprowadzamy badanie kliniczne zwierzęcia, wydajemy zalecenia przed operacyjne i ustalamy termin zabiegu. Są przypadki, kiedy zabieg musi być wykonany natychmiast – np. cesarskie cięcie, ciężkie zaawansowane ropomacicze czy np. skręt żołądka.

Zawsze jesteśmy przygotowani na nagłe zabiegi: zawsze przygotowany jest komplet sterylnych narzędzi do zabiegu, zawsze sala operacyjna jest sterylna, czysta i w każdej chwili może być użyta. Nawet w środku nocy kompletny zespół operacyjny jest w stanie wstawić się do zabiegu. Zawsze wydajemy pacjenta wybudzonego, stabilnego.

NIE MA MOŻLIWOŚCI WYDANIA PO ZABIEGU PACJETA

W narkozie, w stanie niestabilnym, w przypadku nawet minimalnych wątpliwości, dotyczących bezpieczeństwa pacjenta, bez zabezpieczenia rany pooperacyjnej fartuszkiem lub bez założenia kołnierza pooperacyjnego. Posiadamy w sprzedaży wszystkie rozmiary fartuszków oraz kołnierzy pooperacyjnych, bez wydania właścicielowi dokumentacji medycznej z zabiegu, zawierającego szczegółowe informacje oraz dalsze zalecenia.

Zaprzyjaźnione firmy godne polecenia!