SPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA W KRAKOWIE

WETERYNARIA TO NASZA MISJA I PASJA NIEPRZERWANIE OD 2004 ROKU

KREMACJA – UTYLIZACJA

Dla większości z nas posiadanie zwierzaka to przede wszystkim ogromna radość. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dom bez nich byłby pusty i zimny. Kochamy więc je, troszczymy się o nie, bo to przecież nasi towarzysze życia, czasem najwierniejsi powiernicy. To prostu przyjaciele, których niejednokrotnie traktujemy jak pełnoprawnych członków rodziny.

W Polsce według prawa zabronione jest chowanie zwierząt w miejscach do tego nie wyznaczonych. Nie możemy więc legalnie pochować naszego zwierzaka w przydomowym ogródku, parku lub w lesie. Grzywna za pochowanie ciała naszego czworonożnego przyjaciela może wynieść od kilkuset złotych to kilkunastu tysięcy złotych, jej wielkość zależy od gminy i wagi pupila.

PAMIĘTAJ!

W Polsce nie wolno samemu grzebać zwierząt – nawet małego pieska, kotka czy chomika, nawet na własnej działce, lub we własnym ogródku. Samowolne grzebanie zwłok może skutkować wysokimi karami finansowymi oraz pokryciem kosztów ekshumacji. Nie zakopujcie zwierząt sami, po prostu nie wolno. Zwróćcie się do nas, do lekarzy weterynarii. Na Wasze telefony czekamy całą dobę.

Cmentarze dla zwierząt to jedyne miejsca, gdzie legalnie można w ziemi grzebać zwierzęta. W Polsce jest już kilka cmentarzy dla zwierząt. Na każdym z nich Wasz zwierzak będzie miał także pomnik lub płytę nagrobną. Drugą formą legalnego pochówku czworonoga jest kremacja, którą możemy podzielić na dwa rodzaje.

Pierwsza w nich to standardowa kremacja zwłok – zwłoki z domu, po eutanazji lub śmierci zwierzęcia zabiera lekarz weterynarii i przekazuje je firmie utylizacyjnej w celu dokonania utylizacji – kremacji. Proces ten wykonywany jest zbiorowo w wielkich piecach, więc nie ma możliwości odzyskać prochów. Jest to najbardziej popularna metoda utylizacji zwłok.

Druga z nich to kremacja indywidualna – zwłoki spalane są w małych piecach, indywidualnie. Po procesie kremacji właściciel zwierzęcia otrzymuje prochy w wybranej przez siebie urnie. Jeśli chcesz, aby prochy Twojego ukochanego pupila były w Twoim domu, były przy Tobie daj nam znać.

MOŻECIE NA NAS LICZYĆ…

Osobiście zajmiemy się całą sprawą i poprowadzimy ją do końca, umówimy transport, który przyjedzie po zwłoki (także nawet w nocy). Przyjedziemy do Państwa, aby stwierdzić zgon i wystawić akt zgonu i móc choć przez chwilę współczuć Państwu w tak strasznym i bolesnym dniu. Pamiętajcie jesteśmy zawsze z wami.

Załatwimy za Was wszystkie formalności, więc nie musicie szukać odpowiednich firm. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru zwłok z domu. Przez całą dobę możliwy jest odbiór padłych psów, kotów oraz innych zwierząt domowych z domu. W takim przypadku należy zawiadomić o śmierci lekarza weterynarii.

Więcej informacji o kremacji i utylizacji zwłok znajdziecie Państwo na specjalnie stworzonej przez nas stronie internetowej znajdującej się pod adresem www.kremacjapupila.pl

Zaprzyjaźnione firmy godne polecenia!