previous arrow
next arrow
Slider
maxresdefault
Untitled-9
Untitled-11

 

wcieklizna jednostka chorobowa przycisk

Prosimy pamiętać, że w przypadku pierwszego szczepienia lub po upływie ważności ostatniego szczepienia przeciwko wściekliźnie, ważność szczepienia następuje dopiero po upływie 21 dni. Jest to szczególnie ważne, gdy planują Państwo wyjazd za granicę. Niedopilnowanie tego skutkuje, że Państwa pupil będzie musiał zostać w Polsce, nie będzie mógł jechać z Państwem. Planując wyjazd z e zwierzęciem za granicę należy zacząć myśleć o tym już miesiąc wcześniej.

czysty oddzielacz wierszy

 

Dbając o Naszych Pacjentów, czyli o Państwa pupili do każdego szczepienia przeciwko wściekliźnie otrzymacie Państwo za darmo przywieszkę do obroży, która informuje, że zwierzę zostało zaczepione oraz w razie znalezienia zwierzęcia, dzięki numerowi zawieszki i danym kontaktowym przychodni jest możliwość oddania go właścicielowi. Przy każdym szczepieniu przeciwko wściekliźnie otrzymują Państwo zaświadczenie o przeprowadzonym szczepieniu przeciwko wściekliźnie (ważne rok od szczepienia), przywieszkę do obroży oraz przypomnienie SMS-em za rok o zbliżającym się terminie szczepienia.

 
czysty oddzielacz wierszy

 

 

czysty oddzielacz wierszy wscieklizna obowiazek

 

wscieklizna logo

 

fragment artykułu z portalu informacyjnego:artykuł wscieklizna

 

coraz częściej można spotkać w lasach w Polsce tabliczki, które potwierdzają wystąpienie wścieklizny u zwierząt:

wscxieklizna zagrozony teren

czysty oddzielacz wierszywscieklizna smiertelna choroba

smierc w bolach

 

W przypadku pokąsania przez zwierzę lub kontaktu ze zwierzęciem chorym lub podejrzanym o zachorowanie na wściekliznę należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby: zaopatrzy miejsce zranienia, wdroży profilaktykę  przeciw tężcową, skieruje do poradni profilaktyki wścieklizny w celu ustalenia ewentualnych wskazań do szczepień przeciw wściekliźnie.